عالمان بی عمل

سلام دوستان

عزاداری هاتون قبول

این بار می خوام یه سری به عالم بچه ها بزنم. 

وقتی داشتم به همراه پسرکوچولوم وینی پوه رو می دیدم، متوجه قسمتی از این کارتون چذاب و ملایم شدم که برام تداعی یه مسئله ی خیلی جالب رو کرد: در این اپیزود قهرمان های داستان ته یه چاه گیر افتادن و فقط پیگلت اون بالاست که همه از ته چاه تشویقش می کنن که بره ته جنگل و کمک براشون بیاره. پیگلت که  خیلی ترسیده، زیربار نمی ره و بعد جغد با یه نطق قرّاء تحریکش می کنه و بهش انگیزه می ده و رهسپارش می کنه و در عین حال وسط سخنرانی ش به بالای چاه هم پروازی داره که از حیطه ی رفتارهای خودآگاه و منطقی خارجه. اما حیوونای ته چاه بعد از این اتفاق با حیرت به جغد نگاه می کنن ؛ نه به این خاطر  که این عالم بی عمل همین حالا بالای چاه بود، بلکه به خاطر این شگفت زده شده بودن که چه قدر خوب سخنرانی کرد!!!!
یاد چی افتادین؟
من که خیلی زود به یاد سیاستمدارهای ایرانی افتادم که نزدیک انتخابات و حتی در زمانی که مشغول خدمت (!) به میهن هستن، چه قدر زیبا سخنرانی می کنن درحالی که بالای چاه ایستادن و ما ته چاه منتظر کمک هستیم و فقط از سخنرانی هاشون  غرق حیرت می شیم!!

/ 6 نظر / 10 بازدید
حرارت...

سلام خيلي عالي بود من ياد داستان اون قورباقه افتاد كه وقتي ته چاه افتاده بود و نمي تونست از ته چاه بالا بياد...بدتر ازهمه ديگر قورباقه ها بالاي چاه را گرفته بودند و با نا اميدي مي گفتند كه همون جا بمون و تلاش نكن كه بي فايده است اما قورباغه ي قصه ي ما با تلاش و كوشش سپس از ته چاه بالا اومد .... .. اما از قورباغه هاي ديگر براي تشويق شون تشكر كرد و گفت ممنون از اين كه مدام به من مي گفتيد: تلاش كن تلاش كن تلاش كن جالب اين جا بود كه قورباغه نا شنوا بوده....با اين خيال كه دوستانش براي تشويقش بالاي چاه را گرفته اند !!!!!!!!

سامی

سلام مطلبت زیبا بود به ماهم سر بزن

محمدحسن

من یاد چنین چیزی نیفتادم کلا یاد هیچ چیزی نیفتادم ...

مهدی

واقعا ...واقعا که سیاست دنیای بی در و پیکریه ....با خودم فکر میکنم سیاست ما عین دیانت ماست خیلی جمله ی پر مغزیه و جالبه الانم داره به خوبی اجرا میشه چون نه دیانت ما دیانت شیعه ی اهل بیته نه سیاستمون سیاست علی وارانه خیلی جاها.... همه اینا چوبیه که به اسم و شعار دموکراسی چپوندن تو حلق اسلام تا با کوچترین شگردی قدرت طلبا عوام رو فریب داده و رای بگیرن و بعد از کمتر یک سال درصد محبوبیت ها بین مردم از فرد منتخبشون پایین میاد و این یعنی خری که از پل گذشت....مثل کومونیست عصر دموکراسی هم رو به زوال اگر بفهیم ......

سامی

سلام ممنون از نظرتون

رهگذر

این چیزا خوبه که به گوش سیاست مداران خدمت گذار(؟)برسد