واحه

وقتی از شوق وصال می نهادم باسر پای در بیراهه خار صحرایی گفت: عشق یعنی واحه

 
دروغ مصلحتی!!!
نویسنده : لیلی تکلیمی - ساعت ٧:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱۳
 

به نظر تو دوست عزیزم، آیا دروغ می تونه مصلحتی باشه؟

مطمئنم یه سری جواب کلیشه ای از قبل توی ذهنت آماده شده، همون جواب هایی که طی این سی وچند ساله ی اخیر با انواع و اقسام ترفند ها - از سریال ها و فیلم های تلویزیونی بگیر تا میزگردهای مذهبی و اجتماعی و کارشناسی وغیرکارشناسی - توی مغز من وشما کردن. حرف هایی که رک بگم.... بعد از انقلاب بابشون وا شد و سر زبون ها افتاد و شد یه هنجار کاملا طبیعی و حتی دینی!! 

  شرم آوره!!!

 کسی تاحالا این حرف رو نزده بود، نه؟ ولی بذارین من بگم، هرچند که می دونم برام خیلی ضرر داره و حتی ممکنه که این وبلاگ بره مرخصی اجباری! اما اصلا مهم نیست، حتی اگه فقط یه نفر دیگه غیراز خودم این مطلب رو بخونه و ازش بتونه نتیجه بگیره.

  دروغ مصلحتی یه دروغ بزرگ و فاجعه آمیزه! اما باید من و تو  آروم آروم می پذیرفتیم که مشروع و قانونیه و حتی توی دین ما هم توصیه شده! آره باید به زور بهمون تفهیم می کردن چون قرار بود ازش نتایج خیلی بزرگی بگیرن!

   موضوع دروغ مصلحتی فقط آشتی بین دوتا دوست یا زن وشوهری که باهم اختلاف دارن نیست، هرچند که توی همین هم حرفه و کسی حق نداره بدون اجازه ی کسی از طرفش حرفی رو نقل قول کنه. کسی چه می دونه دعوا سر چیه؟ شاید آشتی بعضی جاها اصلا مصلحت نباشه که ما تشخیص بدیم می شه دروغی گفت و اسمش رو گذاشت مصلحتی!

   اما موضوع یه چیز خیلی مهم تره! ....

  موضوع اینه که اگه یه روزی فهمیدی چه قدر بهت دروغ گفتن، فقط با بستن یه کلمه خودشون رو برای همیشه توجیه کنن

  مصلحتی!!!!

 پیشنهاد می کنم توی ویکی پدیا بری و یه کلمه رو  توی این سایت سرچ کنی:

ایران-کنترا

  بعدش بیا نظرت رو بهم بگو. بگو که تو هم از خودت پرسیدی که دیگه کجاها بهت دروغ گفتن و اسمش رو گذاشتن مصلحتی؟!!!!! 


 
comment نظرات ()